Architektura 21szego wieku : Muzeum tramwajów w propozycji konkursowej Porto / OODA + Lencastre Arquitectos

Dzięki uprzejmości portugalskich architektów OODA, OODA podzielił się z nami swoją propozycją (we współpracy z Lencastre Arquitectos) na Międzynarodowy Konkurs dla Muzeum Tramwajów w Porto w Portugalii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Jako typowa powierzchnia lokowania, miasto Porto ma szczególne cechy identyfikujące, a jednocześnie może stwarzać trudności architektoniczne.
Dzięki uprzejmości OODA Takich jak transport.
Tramwaj to jedna z najbardziej znanych postaci Porto, która nie tylko pomaga zachować historię i pochodzenie, ale także przyczynia się do powstania miasta jako znaku rozpoznawczego dla turystyki i rekreacji.
Jednak muzeum, dotyczące jego obecnego budynku, działa jedynie jako fragment pamięci, który nie komunikuje się z miastem, ani w programie ani w obecności, która jest wewnętrzną definicją i funkcją tramwaju: cyrkulacja, połączenie ludzi i miejsc.
Dzięki uprzejmości OODA To powiedziawszy, w naszej propozycji najpierw dostosowujemy zarys istniejącego budynku do naszych programowych potrzeb, odzwierciedlających pobliską tkaninę.
Potem konceptualnie wzięliśmy stary plan trasy Porto Tram jako siatkę i przecięliśmy dosłownie z obecnym budynkiem, który formalnie tworzy pustki, masy i luki.
To, co było w starym planie, jako cyrkulacja tramwajowa, generuje teraz wewnętrzny obieg budynku poprzez jego funkcje, a pomieszczenia, które pozostają pomiędzy nimi, są miejscem, w którym cały wymagany program jest aktywowany i pozycjonowany.
Dzięki uprzejmości OODA Design Team: Diogo Brito, Rodrigo Vilas-Boas, Francisco Lencastre i Tiago Souto Castro
[podobne: olx lubliniec praca, klinkier na schody, blacha na rąbek stojący ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: blacha na rąbek stojący klinkier na schody olx lubliniec praca