Architektura 21szego wieku : Pomnik AIDS / projekt VeeV

VeeV Design Statystyki opublikowane przez UNAIDS / WHO pokazały, że w 2004 r.
Około 5000 000 dorosłych i dzieci zostało zarażonych wirusem HIV i do końca roku szacuje się, że 39 400 000 osób na całym świecie żyło z HIV / AIDS.
W tym roku odnotowano ponad 3 000 000 zgonów z powodu AIDS, pomimo dostępności terapii antyretrowirusowej HIV, która zmniejszyła liczbę zgonów w krajach o wysokim dochodzie.
Dzięki tym zdumiewającym statystykom, pomnik AIDS VeeV Design został zaprojektowany w celu empirycznego wstrząsu i ujawnienia wpływu tych ogromnie niezrozumiałych ilości. Więcej o AIDS Memorial po przerwie.
Nasza świadomość epidemii działa jak automat; Staliśmy się odrętwiali od wiedzy i nie jesteśmy w stanie pojąć ogromnego wpływu tej epidemii na ludzkość.
Nie do zdobycia liczby zmarłych i zarażonych, aby nie stały się zwykłymi statystykami, muszą być częścią naszej zbiorowej świadomości i sumienia .
wytłumaczyli architekci.
.
VeeV Design VeeV poczuł się bardzo mocno, że ludzie zarażeni AIDS lub zmarli na AIDS nie powinni zniknąć, aby stać się kolejną statystyką, ale raczej, że w jakiś sposób pomnik będzie w stanie wykonać te liczby.
bardziej ludzki.
.
Projekt VeeV Projekt działa na trzech różnych poziomach: poziom pikseli w skali intymnej (takich jak indywidualna nić i odmiany oraz indywidualny ptak / indywidualny głos liczenia), poziom topologiczny (taki jak dźwięki uczestników i kroków oraz rozpoznawalne złożone pole pasm ) i Poziom Świadomości (mianowicie intelektualny, trzewny i emocjonalny).
.
VeeV Design Memorial to pole pasm wykonanych z czerwonych żywicznych i luminoforów; szczyty są zanurzane w wodzie z cukrem, która przyciąga kolibry.
Pasma stanowią abstrakcyjne spotkanie, w którym pasmo może stać się zarówno indywidualne, jak i wiele w tym samym przypadku.
Pasma są gęsto i uporządkowane perforowane w powierzchni istniejącej topografii, a gdy się przecinają, powstają wektory turbulentnego przepływu powodując zakłócenie, podczas gdy umysł budzi się z odrętwienia, nadając ciężar świadomości.
.
VeeV Design Przechodząc przez pomnik, zwiedzający.
uszy wypełnione są różnymi dźwiękami, być może trzepot skrzydeł kolibrów lub głosy ukrytych głośników liczą od 0 do 20 000 000 (przy średniej prędkości 20-25 zliczeń na minutę, potrzeba co najmniej 2 lat na zliczenie do 20 000 000).
Składnik kamery internetowej zarejestruje komponent wizualny i dźwiękowy, ale nakładka komponentów audio z witryny generuje intensywność niezrozumiałego białego szumu.
Odwiedzający sieć mogą następnie włączyć lub wyłączyć dowolne z trzech audio w celu rozróżnienia i zrozumienia każdego komponentu dźwiękowego.
.
VeeV Design Miejsce pamięci jest w pełni empiryczną przestrzenią, dzięki której zmysły są wzmożone, a cała uwaga skupiona jest na sprawie.
Kiedy ludzie chodzą dookoła, można dokonać darowizny, aby wesprzeć badania, kupując lekką nitkę.
Zobacz inne projekty VeeV Design, które wcześniej były dostępne w AD tutaj.
[podobne: nowoczesne zadaszenie tarasu, olx pszczyna, blacha na rąbek stojący ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: blacha na rąbek stojący nowoczesne zadaszenie tarasu olx pszczyna