Nowoczesna architektura : Konkurs Piraeus Tower / Petra Architects i Papaioannou + Associates

Petra Architekci we współpracy z Papaioannou + Associates podzielili się z nami swoją propozycją zawodów Piraeus Tower 2010 w Grecji.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Wieża Pireusu , budynek opuszczony od lat, dominuje nad portem w Pireusie i pozostaje raczej suchym punktem orientacyjnym miasta tak bardzo dla mieszkańców najbliższej okolicy, ale także dla turystów zbliżających się do jednego z większych portów.
Morza Śródziemnego.
Nasza propozycja architektoniczna ma na celu przyswojenie budynku w obrębie morfologicznie wspólnej tkanki miejskiej, aby poprawić jego ogólną wydajność energetyczną za pomocą inteligentnych i przyjaznych dla środowiska materiałów.
ale także przekazać kanał komunikacji z naturalnymi elementami jego bezpośredniego otoczenia, takimi jak słońce, wiatr i morze.
Elewacje Wieży napotykają na wiatry o dużej intensywności, ze względu na wysokość i położenie konstrukcji, zjawisko, które pomimo swojego znaczenia pozostaje niezauważone i niewykorzystane.
W naszej ofercie pokrywane są elewacje Wieży z zewnętrznie zmieniającą się skórą, której ruch jest choreografowany przez prędkość i kierunek wiatru.
Tysiące małych powierzchni z materiału w 100% nadającego się do recyklingu, wspartych na metalowej podkonstrukcji ramy, która rozciąga się na całą Wieżę, porusza się z wiatrem i przekształca swoje zaciągnięcie w ciągły i tajemniczy.
Sough ., czasem subtelny, a czasami silniejszy.
Warto zauważyć, że te powierzchnie nie są dekoracyjne.
Każdy z nich to cienki półprzezroczysty liść fotowoltaiczny połączony z czujnikami ruchu.
Gdy wieje wiatr, ożywiając elewacje Wieży, zostaje również uchwycony światłem słońca za pomocą liści, a obie (wiatr i słońce) zostają przekształcone w energię pokrywającą względne potrzeby Wieży.
Ponadto, przeźroczystość materiału zapewnia cieniowanie; pozostawiając jednocześnie bez przeszkód widok z wnętrza budynku i jego przestrzeni roboczych.
Nowy.
Naskórek.
Wieży z jej dynamicznymi okładzinami i delikatnym ruchem wyraża lirycznie rozwijający się przemysłowy charakter szerszego regionu portu i domaga się świeżych i innowacyjnych pomysłów na jego ogólną modernizację.
Jednocześnie końcowy efekt ożywi zdjęcia z otwartych żagli podróżujących łodzi, a tym samym zapewni wynurzenie .
Wieża w Pireusie harmonijna integracja w krajobrazie miejskim, autonomia energetyczna, a przede wszystkim uczyni budynek symbolem i wyróżniającym się znakiem rozpoznawczym pierwszego portu w naszym kraju.
[więcej w: allegro ukraina, glina pylasta, powietrzna pompa ciepla ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: allegro ukraina glina pylasta powietrzna pompa ciepla