Posts Tagged ‘zaprawa ciepłochronna’

Pompy ciepła o szerokim zastosowaniu

Thursday, December 27th, 2018

1[1]Z pomp ciepła korzystają konstruktorzy wielu urządzeń elektrycznych, klimatyzatorów czy chłodziarek, jak również architekci, planujący system ogrzewania nowoczesnych budynków. Zasady działania, bez względu na przeznaczenie pompy, są zbliżone. Polegają na transporcie substancji o różnej temperaturze. Obecnie często można usłyszeć o pompach ciepła jako interesującej alternatywie dla innych rodzajów ogrzewania. Jako główne zalety wymieniane są w tym kontekście przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa, swobody i prostoty montażu, jak również ekologii. …read more

Architektura 21szego wieku : Half Real / Point Supreme Architects

Thursday, December 13th, 2018

Yannis Drakoulidis + Point Supreme Architects Jeśli szybko rzucisz okiem na ten pierwszy obraz Point Supreme Architects.
najnowsza instalacja, możesz zastanawiać się, co to jest niebieski wolumin, a nawet zastanawiać się, co może się wydarzyć na tej małej przestrzeni.
Ale jeśli zastanawiasz się, z czego jest zrobione, to pytanie daje najciekawszą odpowiedź.
Architekci połączyli siły z dwoma artystami wizualnymi, muzykiem i performerem / choreografem, aby zaprojektować tę instalację i wykonanie wykonane w 100% z niebieskich piankowych paneli izolacyjnych! Więcej informacji o tej instalacji i więcej zdjęć niesamowitej pracy pianki po przerwie.
Instalacja to pół-skalowa wersja przestrzeni galerii wystawienniczej, w której jest umieszczona. …read more

Budownictwo i architektura : The Shingle House / NORD Architecture / Living Architecture

Tuesday, December 11th, 2018

Dzięki uprzejmości architektury Nord i architektury życia, która zostanie ukończona w październiku, Shingle House NORD Architecture będzie częścią domów mieszkalnych Living Architecture, projektu mającego na celu zwiększenie publicznego uznania architektury.
W ramach projektu młoda praktyka zareagowała na silne wiatry w miejscu i włączyła nowoczesne podejście do typowych gontów rozproszonych po całym regionie.
Więcej zdjęć i więcej o domu po przerwie.
Z zewnątrz dom jest wykończony smołowanymi czarnymi gontami.
Prostota zabiegu stwarza poczucie monumentalności, ponieważ objętość przypomina bardziej stoicki obiekt niż typowy dom. …read more

Magazyn architektoniczny : Woda na przyczepie / powierzchnia biurowaB

Thursday, December 6th, 2018

Francuski gabinet lekarski B na nowo zdefiniował most dla pieszych dzięki zwycięskiej koncepcji projektowej, która pozwala mieszkańcom Paryża flirtować z wodą.
gdy przemierzają celowo niestabilny most.
Nietypowy most łączy w sobie potencjał trakcji, ponieważ stalowe kable ciągną się wzdłuż Sekwany w Paryżu i ponownie łączą miasto z wodą.
Dowiedz się więcej po przerwie.
Kable stalowe, zawieszone między brzegami za pomocą sprężyn, generują siatkę, na której gwintowane są koraliki betonowe. …read more