Architektura 21szego wieku : Fishman Shade Canopy / Benjamin Hall + Brent Vander Werf

Benjamin Hall i Brent Vander Werf Badając słoneczne kąty, Benjamin Hall i Brent Vander Werf, projekt badawczy, Fishman Shade Canopy, tworzy strategię geometryczną dla miejsca, w której czasza zapewnia 100% cienia przy zachowaniu wizualnej nieprzezroczystości.
Ten prototyp opiera się na eksperymentach przeprowadzonych w ramach projektu Hall s Capstone na Uniwersytecie w Arizonie, kilka lat temu.
Po opracowaniu systemu osnowy i wątku członów cieni strukturalnych, kolejnym krokiem projektu było wykazanie tych odkryć w projekcie na pełną skalę.
Drewniane komponenty.
anioły i orientacje są dostosowane tak, aby precyzyjnie reagować na szerokość geograficzną konkretnego projektu.
Ta strategia gwarantuje pełny odcień, a projekt nie utrudnia widoku nieba ani krajobrazu.
.
Benjamin Hall i Brent Vander Werf W ciągu trzech tygodni firma zaprojektowała i zbudowała konstrukcję.
Z tygodniowym tygodniem spędzonym na modelowaniu cyfrowym całej struktury i istniejącego miejsca zamieszkania, badaniu terenu w celu ustalenia punktu szerokości geograficznej dla analizy słonecznej, a także cen i zamawiania materiałów, dwa pozostałe tygodnie zarezerwowano na fazę budowy i wykończenia.
.
Benjamin Hall i Brent Vander Werf Pod koniec tych krótkich tygodni baldachim, zbudowany z 66 1X12 i spoczywający na kolumnach 4 × 4, przedłużony o 20.
od rogu rezydencji, by podążać wzdłuż linii falistych brukowanych patio poniżej.
Łączące się elementy drewniane tworzą nadmiarową strukturę pojedynczych elementów, aby wytrzymać siłę zginania związaną z warunkami obciążenia.
Baldachim będzie idealny dla rezydencji, aby cieszyć się spektakularnym wydarzeniem plam słonecznych, które pojawią się przez 5 minut, oznaczając datę najwyższego kąta promieniowania słonecznego.
.
Benjamin Hall i Brent Vander Werf Wszystkie materiały z drewna zostały specjalnie wyselekcjonowane i zakupione od lokalnych tartaków i dystrybutorów w promieniu 10 mil od terenu, które z kolei zapewniają i promują zrównoważone zbiory i odrastanie drzew Redwood w całej Kalifornii.
.
Benjamin Hall i Brent Vander Werf Fishman Shade Canopy Kredyty: Klient: Fishman Family Design / Build Team: Benjamin Hall i Brent Vander Werf Lokalizacja: Palo Alto, Kalifornia | Ukończone: sierpień 2009 Budżet: 9000 USD Koszt: 9,116 USD
[patrz też: glina pylasta, klinkier na schody, olx pszczyna ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: glina pylasta klinkier na schody olx pszczyna