Architektura 21szego wieku : MOCA Cleveland / FOA

Mieszkańcy FOA mają nadzieję, że pierwszy projekt muzealny Foreign Office Architects (FOA) (i pierwszy duży amerykański budynek firmy) pomoże projektowi rewitalizacyjnemu miasta Cleveland posunąć się naprzód.
Farshid Moussavi z FOA London zaprojektował geometryczną przestrzeń, która dominuje na terenie Uptown, tworząc odważną ikonę dla nowego Muzeum Sztuki Współczesnej.
Wcześniej MOCA wynajęła 23.000 stóp kwadratowych powierzchni na drugim piętrze kompleksu Cleveland Play House, ale dzięki nowemu domowi o powierzchni 34 000 m.
muzeum będzie mogło zaprezentować większy wybór i pomieścić więcej odwiedzających.
Więcej zdjęć, fajne wideo i więcej o projekcie po przerwie.
Trójkątna geometria miejsca na skrzyżowaniu ulic Euclid Avenue i Mayfield Road zainspirowała Moussaviego do odpowiedzi geometrią trójkątów i trapezoidów nachylonych pod różnymi kątami, które zmieniały się w potężną abstrakcyjną formę.
Widok z Euclid.
FOA Niektóre nachylone twarze pochylają się w kierunku ulicy, tworząc odbicia streetlife i chodników, podczas gdy inne twarze odbijają pochmurne niebo od wykończenia ze stali czarnej Rimex.
Materialność fasady pozwala muzeum odzwierciedlić jego miejskie otoczenie, zmieniając wygląd z różnicami w świetle i pogodzie.
.
FOA Trzy z sześciu ścian budynku, z których jedna jest wyłożona przezroczystą szybą, oprze się o publiczny plac.
To zapewni publiczne miejsce spotkań, a także będzie służyć jako podwórko MOCA.
i będzie miejscem sezonowego programowania.
Stąd goście i przechodnie mogą przejrzeć przezroczystą płaszczyznę, miejsce wejścia do Muzeum, na parter, przestrzeń przeznaczoną na spotkania towarzyskie oraz na wydarzenia obywatelskie i kulturalne.
Oprócz Foreign Office Architects, zespół projektowy nowego muzeum obejmuje architektów wykonawczych Westlake Reed Leskosky, z siedzibą w Cleveland.
Przekrój poprzeczny.
FOA Więcej informacji o projekcie tutaj.
[patrz też: jak podłączyć lampę sufitową, loom bands allegro, ezebra allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: ezebra allegro jak podłączyć lampę sufitową loom bands allegro