Budownictwo i architektura : Biennale w Wenecji 2012: Pawilon Panavision / Urugwaj

Nico Saieh Panavision, wystawa Urugwaju na 13.
Biennale w Wenecji, prezentuje prace nowej generacji urugwajskich architektów, wykorzystując swoje pawilony jako wspólną płaszczyznę, miejsce zamiast wystawy, gdzie koncentruje się, podejścia, narzędzia, zmartwienia, nacisk i strategie tych praktyk zbiegają się.
Więcej szczegółów od kuratorów po przerwie: La Biennale jest rozumiane jako wspólna płaszczyzna, w której w ograniczonym czasie skupia się wiele najważniejszych praktyk architektury na scenie międzynarodowej.
W tym sensie pawilony narodowe funkcjonują jako puste przestrzenie, jako możliwe okna, przez które można wyświetlać własne światy we wspólnej globalnej przestrzeni różnych edycji wystawy.
Wobec tego scenariusza, Panavision jest proponowana jako platforma dla zestawu urugwajskich firm architektonicznych, które były odpowiedzialne za znaczącą produkcję i solidne praktyki.
.
Nico Saieh Jak wiadomo, praktyka architektury polega przede wszystkim na wyobrażaniu sobie możliwych przyszłości, które opuszczają projekt.
Tak więc Panavision powstaje właśnie jako możliwość myślenia o wspólnej przyszłości z różnych podejść, przyszłości, która jest okazją do wyobrażenia sobie nowego budynku do reprezentowania Urugwaju na resztę świata.
.
Nico Saieh Wystawa wyłania się zatem jako konstrukcja miejsca, w którym te indywidualne praktyki łączą się ze zdolnością architekta do wyrażania i przekazywania pomysłów za pomocą projektu architektonicznego.
W konsekwencji Panavision, więcej niż wystawa, należy traktować jako miejsce, w którym skupiają się spojrzenia, podejścia, narzędzia, wielorakie obawy i nacisk, aby zbiegać się, co obecnie kształtuje program architektury w Urugwaju.
.
Nico Saieh g +, utworzony przez architektów Marcelo Gualano i Martina Gualano; 23:54 pod nadzorem Horacio Flora i Alejandro Baptista Acerenza; Bednarik + Mirabal, utworzony przez Marcelo Bednarik i Federico Mirabal; MBAD, kierowany przez Mario Báeza i Adriána Durana; Fábrica de Paisaje, gdzie współpracują Diego Pérez, Fabio Ayerra, Marcos Castaings, Martín Cobas i Javier Lanza; MAAM, utworzony przez architektów Matíasa Carballala, Andrésa Gobbę i Mauricio Lópeza.
Z tego względu zespół kuratorski zwołał sześć firm architektonicznych, aby stworzyć nowy pawilon reprezentujący Urugwaj w Wenecji.
Miejsce staje się więc przestrzennym lustrem, miejscem reprezentowania reprezentowanych.
dialog między pawilonem, jego przeszłością, obecnością na wystawie i sześcioma możliwymi poglądami na temat własnej przyszłości (które same w sobie mają sześć różnych punktów widzenia).
Pomysły w pracy często wynikają z krótkiej rozmowy, kilku linijek nakreślonych na notatniku, w momencie, gdy po raz pierwszy dojdziesz do porozumienia.
To jest powód, dla którego Panavision to coś więcej niż prezentacja serii obrazów budynków: to miejsce, w którym moment stworzenia, przyszłość podchodząca z różnych perspektyw, może być dzielona i staje się projektem.
.
Nico Saieh Komisarz: Daniela Freiberg Zespół kuratorski: vostokproject Kurator: Pedro Livni Aldabalde Zastępca kuratora: Gonzalo Carrasco Purull Asystenci: Gustavo Rinchero, Patricia Méndez, Federico Lapeyre Przy wsparciu: MEC (Ministerstwo Edukacji i Kultury – Urugwaj), FARQ.
UdelaR (Szkoła Architektury – Uniwersytet Republiki – Urugwaj), MRREE (Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Urugwaj), Ambasada Urugwajska w Rzymie Wystawcy: Marcelo Gualano, Martin Gualano, Horacio Flora, Alejandro Baptista, Marcelo Bednarik, Federico Mirabal, Mario Baez, Adrian Duran, Fabio Ayerra, Marcos Castaings, Martin Cobas, Javier Lanza, Diego Pérez, Marías Carballal, Andrés Goba, Mauricio López.
[podobne: allegro ukraina, oculus allegro, olx pszczyna ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: allegro ukraina oculus allegro olx pszczyna