Budownictwo i architektura : Prinsessegade Kindergarten and Youth Club Winning Proposal / COBE + NORD Architekci

Dzięki uprzejmości COBE, NORD Architekci, PK3 i Grontmij Ma na celu być miastem dla dzieci, propozycją przedszkola Prinsessegade i klubu młodzieżowego przez COBE + NORD Architekci, we współpracy z PK3 i Grontmij, będzie największym centrum opieki dziennej w całej Danii.
To także duże wyzwanie.
jak uniknąć tworzenia fabryki opieki dziennej podczas budowania instytucji dla tak wielu użytkowników.
Ich konstrukcja to nie tylko jeden ogromny budynek, ale raczej skupisko wielu małych i różnorodnych budynków, zgrupowanych wokół dwóch centralnych ulic, które łączą się z otaczającą strukturą miasta.
Podobnie jak w Kopenhadze, ma różne dzielnice, różne domy, różne przestrzenie publiczne, place i parki.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Kopenhaga rośnie! Prognozy wskazują, że do 2025 r.
W Kopenhadze będzie ponad 90 000 mieszkańców więcej niż obecnie.
Z tych 90 000 nowych mieszkańców 33 000 będzie miało 18-29 lat, a aż 22 000 z nich to młodzi ludzie i dzieci w wieku od 0 do 18 lat! Strona .
trójkątna działka w kopenhaskiej gminie Christianshavn, wciśnięta między sztywną miejską strukturę blokową Prinsessegade a rodzimą różnorodnością Wolnego Miasta Christiania.
został wybrany jako ramy dobrego codziennego życia 618 dzieci i młodzieży w wieku 0-18 lat.
Dzięki uprzejmości COBE, NORD Architekci, PK3 i Grontmij Projekt ma również ratusz, stację straży pożarnej, restaurację, stadion, fabrykę i złotą kopułę na dachu.
Większość budynków składa się z ogólnej masy miejskiej, opartej na racjonalnym, modułowym systemie konstrukcyjnym, a szczególne budynki miasta wyróżniają się zarówno pod względem funkcji, jak i architektury.
Dzieci.
Miasto planowane jest po dokładnej analizie istniejącego krajobrazu terenu w celu podkreślenia i zachowania jak największej liczby obecnych właściwości.
Budynki są rozmieszczone w taki sposób, że największe drzewa i najważniejsze elementy krajobrazu są zachowane i włączone w dużą, zieloną wspólną przestrzeń zewnętrzną.
serce dzieci.
Miasto.
Oprócz tego wiele nowych elementów krajobrazu, takich jak plac ratuszowy i plaża, dodaje różnorodności istniejącym cechom witryny i pozwala na wiele nowych aktywności na świeżym powietrzu i doświadczeń.
Dzięki uprzejmości COBE, NORD Architekci, PK3 i Grontmij Rozmiar i różnorodność dzieci.
Miasto oznacza, że wszyscy.
dzieci i młodzież, a także ich rodzice.
poczujesz się jak w domu.
Jest miejsce dla dzikich dzieci, spokojnych dzieci, dla dzieci, które lubią rysować i malować, roleplayerzy, ci, którzy bawią się w piaskownicy, ci, którzy ścigają się w górach w księżycowych księżycach i ci, którzy lubią piec ciasteczka w kuchni.
Jest miejsce dla muzyków grających w ratuszu, tych majstrujących przy swoich motorowerach, tych grających w koszyku w klatce i tych, którzy całują się za szopą na rowery.
Dzięki uprzejmości COBE, NORD Architekci, PK3 i Grontmij Architekci: COBE + NORD Architekci Lokalizacja: Kopenhaga, Dania Architekci krajobrazu: PK3 Inżynierowie: Grontmij Klient: Kopenhaga Gmina Program: Przedszkole, klub pozaszkolny i klub młodzieżowy Rozmiar: 4.200 m2 Status: 1st prize w konkursie 2012, zakończony do końca 2014 roku
[hasła pokrewne: nowoczesne zadaszenie tarasu, przedszkole happy kids, ezebra allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: ezebra allegro nowoczesne zadaszenie tarasu przedszkole happy kids