Nowoczesna architektura : High Line Frenzy

Łatwo uznać za rzecz oczywistą rzeczy, do których się przyzwyczailiście, ale odkąd początkowy pomysł ożywienia High Line zaczął kiełkować, nowojorczycy czerpali pełną korzyść z tego projektu i kochali co drugi spacer, relaks i patrzenie na najnowszy dodatek West Side.
Projekt naprawdę wzbudził mieszkańców i turystów.
Zainteresowanie, podobnie jak podwyższona promenada, cieszy się dziś tak samo jak w dniu otwarcia ponad rok temu.
Z takim sukcesem nie jest zaskoczeniem, jak pisała Kate Taylor dla New York Times, że małe biuro Przyjaciół Wysokiej Linii otrzymało niezliczone telefony z pytaniem, jak ich miasta mogą również czerpać radość z efektu High Line.
Po sukcesie Nowego Jorku, miasta w Stanach Zjednoczonych, takie jak Jersey City, Filadelfia, Detroit i Chicago, są zainteresowane przekształcaniem ich pogarszającej się infrastruktury w nowe przestrzenie publiczne.
Jest tu miła, zdrowa rywalizacja między dużymi amerykańskimi miastami .
Ben Helphand, który naciska na stworzenie parku na nieistniejącej linii kolejowej w Chicago, powiedział Kate Taylor o New York Timesie.
To, że dokonano tego w Nowym Jorku, nakłada na nas obowiązek dokonania tego samemu i nadania mu pieczęci Chicago .
Ale wpływy High Line przyciągnęły także międzynarodowe miasta.
Uwaga.
Programiści z Hong Kongu, Jerozolimy, Rotterdamu i Singapuru albo byli w kontakcie z operacjami polowymi, albo badali strukturę Gansevoort, obserwując i analizując ruchliwy park.
Od czasu otwarcia parku projekt aktywizował rosnący obszar dzielnicy Meat Packing District.
Park doskonale pasuje do nowych architektonicznych sąsiadów zaprojektowanych przez Franka Gehry ego i Jeana Nouvela, a wkrótce także do rozszerzenia Muzeum Whitney przez Renzo Piano.
Sukces High Line przywrócił zaufanie do projektów rewitalizacji miast, a wraz z upływem lat ekscytujące będą inne miasta.
wariacje projektu.
W prawie każdym kontekście miejskim znajduje się niedostatecznie wykorzystana sekcja, która czeka na przywrócenie jej pierwotnego blasku lub odrodzenie jako czegoś zupełnie nowego.
Tak czy inaczej, pomysł ożywienia jakiejkolwiek części tych miast zaowocuje różnorodnością projektów, które uchwycą nieco esencję miasta i jego charakter nieco inaczej.
[więcej w: allegro ukraina, olx pszczyna, wiatrownica boczna ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: allegro ukraina olx pszczyna wiatrownica boczna